Lab - workshopy

Lab.cafe, ako súčasť Starej tržnice, si pripravil pre Vás Deň a Noc otvorenej dielne. Vďaka podpore Nadácia Orange si budete mať možnosť pozrieť priestory zdieľanej dielne v suteréne tržnice, zoznámiť sa s 3D tlačiarniami, laserom a ďalšími technológiami, ktoré táto dielňa ponúka pre verejnosť. Pre deti ZŠ si pripravili náučné workshopy:

10.00-20.00

Počas celého podujatia Európskej noci výskumníkov budú v LAB.cafe prebiehať workshopy pre deti a prehliadka dielne, počas ktorej vám naši grafici ukážu moderné technológie ako laser, 3D tlač, ploter a mnoho iného.

Deti sa môžu tešiť na workshopy. Stačí kedykoľvek prísť a s asistenciou lektora si deti poskladajú stavebnicu podľa svojho výberu.

STAVEBNICE NA VÝBER POČAS NOCI VÝSKUMNÍKOV:

SVIETIACE POHĽADNICE

Videli ste už niekedy svietiacu pohľadnicu? My si takú jednu vyrobíme. Je to predsa úplne jednoduché. Zároveň si povieme niečo o tom, čo je to elektrina a ako je možné, že príde až ku nám domov.

SVIETIACE ROBOTY

Príďte si s nami vyrobiť robota! A nie hocijakého, ale svietiaceho. Akože naozaj bude svietiť!

LIETADLO A.K.A. SVIETIACI VETROŇ

Deti si na workshope vyrobia funkčné lietadlo typu vetroň, ktoré bude svietiť a spoznajú ako funguje aerodynamika.

HYDRAULICKÉ RAMENO

Rameno, ktoré ovládaš pomocou hydrauliky? Nie je problém! Stavebnica je vhodná pre staršie deti, ktoré už obyčajné lego nebaví.


Deti si počas dňa môžu vybrať jednu alebo aj viacero stavebníc ktoré si zhotovia s pomocou nášho lektora.

CENNÍK:
Svietiace pohľadnice- 7 Eur
Svietiace roboty- 10 Eur
Lietadielka- 15 Eur
Hydraulické rameno 30 Eur